چهارشنبه 4 خرداد 1390 منشور اخلاقی صنعت نفت

ما کارکنان صنعت نفت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارایه خدمات، تکریم انسانها، همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست، بر اصول اعتقادی زیر هم پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهیم:

خدا محوری

ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی اللٌه می‌دانیم. در این راستا حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری را مقدم می‌شماریم.

صرفه‌جویی

ما در راستای  ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع، از طریق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه مصرف در زنجیره ارزش از تولید تا مصرف نه تنها همواره در برابر همه نعمت‌ها و خوبی‌ها شکرگزار خداوند بوده و در حفظ آنها کوشا هستیم  بلکه سهم خود را در ارتقای بهره‌وری منابع کشور و حفظ آن برای نسل‌های آینده ادا می‌نمائیم تا از این راه زندگی همراه با سلامت، صلح و شادمانی ادامه یابد.

خدمت به مردم و پاسخگویی

ما خدمت به به جامعه و پاسخگویی به آنان را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می‌دانیم تا از این راه گامی هر چند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم. خدمات ما مزین به اصل مشتری مداری، دقت، سرعت، صداقت، نظم، راًفت اسلامی و آینده‌نگری می‌باشد.

قانون مداری

ما پیروی از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل با اوضاع در حال تحول و دگرگونی جهان، همچنین بهبود مستمر و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از این راه در همه کوشش‌ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.

 کارگروهی برای سعادت همگانی

ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم میهنانمان آگاهیم و بدون وقفه و با هشیاری برای ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل‌های آینده کوشش می‌نماییم. ما حفظ وحدت و تمسک به خرد جمعی و مشارکت همگانی در فضایی سرشار از اعتماد را منشاء پیروزمندی و توفیق سازمانی می‌دانیم.

 امانت داری

ما معتقدیم تبعیض سایه شومی است که یاس و ناامیدی را حاکم می‌گرداند و امانت و انصاف در همه برخوردها موجب مباهات بوده و شایسته سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست.

دانش مداری

همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشیم و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می‌دهیم.

کوشش خستگی ناپذیر

برای بهتر کردن عملکرد شخصی و سازمانی به منظور تحقق بخشیدن به رسالت سازمان، جامعه و دست یابی به توسعه ملی، تلاش پیوسته داریم و به هیچ چیز کمتر از بهترین بودن در انجام هر کار رضایت نخواهیم داد.

تعهد کاری

همواره می‌کوشیم احساس مسئوولیت و تعهد کاری را در انجام وظایف خود نسبت به اهداف و خط مشی‌های صنعت نفت، همکاران و اربابان رجوع حفظ نموده و جهت ارتقاء آن تلاش نماییم.

احترام و فروتنی

تلاش می‌کنیم در برابر دیگران علی الخصوص همکاران و اربابان رجوع، صمیمی و فروتن بوده، حقوق ونیازهای آنان را محترم شماریم.

آرزومندیم تلاش ما به ثمر رسد تا ایران اسلامی همچون همیشه، سرافراز و الگویی برتر برای جهانیان باشد.

 
 
 
 

 
 «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»


ذکر ایام هفته
بسم الله الرحمن الرحیم
شنبه : یارب العالمین
یکشنبه : یا ذاالجلال والاکرام
دوشنبه : یا قاضی الحاجات
سه شنبه : یاارحم الراحمین
چهار شنبه : یا حی یاقیوم
پنجشنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم


اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :