وزیر نفت خبر داد
افزایش ۴۰ درصدی وصول مطالبات وزارت نفت از محل فروش نفت، گاز، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی

1401/4/4 شنبه

وزیر نفت با بیان اینکه عملکرد وزارت نفت امسال نسبت به پارسال حدود ۴۰ درصد تحقق درآمدی داشته است، گفت: در سه ماه نخست امسال وصول مطالبات وزارت نفت از محل فروش نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌ها، صادرات گاز و محصولات پتروشیمی نسبت به سه ماه نخست ۱۴۰۰ حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی روز سه‌شنبه (۳۱ خردادماه) در حاشیه نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به موارد مطروحه در نشست این کمیسیون گفت: در این نشست گزارشی از عملکرد وزارت نفت درباره صادرات میعانات نفتی، فرآورده‌های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی، همچنین درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی در سه ماه نخست سال نسبت به سال ۱۴۰۰ ارائه شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه میزان درآمدهای حاصل از فروش نفت طی امسال نسبت به سال گذشته بسیار مثبت بوده است، افزود: عملکرد وزارت نفت امسال نسبت به پارسال حدود ۴۰ درصد تحقق درآمدی داشته است، سال گذشته ۱۲.۵ میلیارد دلار در سامانه نیما از محل فروش محصولات پتروشیمی به دست آمد.

وزیر نفت تصریح کرد: در سه ماه نخست سال نیز حدود ۴۰ درصد وصول مطالبات وزارت نفت از محل فروش نفت، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی، صادرات گاز و محصولات پتروشیمی نسبت به سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ افزایش داشته است. این موضوع از نظر حجمی و قیمت اتفاق‌های بسیار خوبی را رقم زده است.

اوجی اظهار کرد: تعهد وزارت نفت در بحث درآمدهای نفتی تبصره ۱۴ در سال گذشته ۳۱۳ هزار میلیارد تومان بود که با تلاش دولت و این وزارتخانه توانستیم امسال بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان واریز داشته باشیم. وزارت نفت با برنامه‌ریزی‌های انجام‌داده، همه تلاش خود را خواهد کرد که منابع پیش‌بینی شده بودجه را در تبصره‌های یک و ۱۴ محقق کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شایعات افزایش قیمت گازوئیل و یا پرداخت سهمیه بنزین بر اساس کدملی صحت دارد، گفت: من و همکارانم طی مصاحبه‌های پرشمار هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را تاکنون تکذیب کرده‌ایم. افزایش قیمت بنزین و گازوئیل به هیچ عنوان در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد و طرح آزمایشی جزیره کیش درباره بازتوزیع یارانه‌هاست که در محدوده‌ای کوچک در حال ارزیابی است.

نسخه قابل چاپ
آرشیو
عکس روز
 
 «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین»


ذکر ایام هفته
بسم الله الرحمن الرحیم
شنبه : یارب العالمین
یکشنبه : یا ذاالجلال والاکرام
دوشنبه : یا قاضی الحاجات
سه شنبه : یاارحم الراحمین
چهار شنبه : یا حی یاقیوم
پنجشنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم


اوقات شرعی
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :